Please use this identifier to cite or link to this item: http://srd.pgasa.dp.ua:8080/xmlui/handle/123456789/12537
Title: Concepts of enterprise development in economy 5.01
Other Titles: Концепти розвитку підприємства в економіці 5.01
Authors: Baklanova, Olena
Бакланова, Олена Григорівна
Papp, Vasyl
Папп, Василь Васильович
Proscura, Volodymyr
Проскура, Володимир Федорович
Proscura, Volodymyr
Keywords: concept
social responsibility
activity adaptability
open communication
соціальна відповідальність
відкрита комунікація
людський капітал
адаптивність діяльності
концепт
Issue Date: Feb-2024
Publisher: Придніпровська державна академія будівництва та архітектури
Citation: Baklanova O. Concepts of enterprise development in economy 5.01 / O. Baklanova, V. Papp, V. Proscura // Економічний простір. – 2024. - № 190. - С. 98-103
Abstract: EN: The research's relevance stems from the growing market dynamism, the shift from Economy 4.0 to Economy 5.0, and the interpretation of this transition as a pivotal stage in enterprise production processes and their socio-economic role. It is worth noting that in Economy 5.0, the focus of enterprises is increasingly shifting from simple automation and optimization of production processes to creating a shared space for collaboration between robots and humans (facilitated by a range of specific concepts). The purpose of the article is to identify and systematically characterize the concepts of enterprise development in Economy 5.0. Within the research, the identification of the distinctive features of key aspects of change accompanying the transition of enterprises from Economy 4.0 to 5.0 has been carried out. The study realizes the definition of the characteristics of transforming enterprises into active participants in socio-economic relations in Economy 5.0. The research identifies and describes fundamental characteristics of components as concepts of enterprise development in Economy 5.0.
UK: Актуальність дослідження зумовлена початком переходу від економіки 4.0 до економіки 5.0, а також зміщенням фокусу підприємств з простої автоматизації та оптимізації виробничих процесів на створення якісно нового простору співпраці роботів та людей (що забезпечується за допомогою ряду специфічних концепцій). Відтак, метою статті є визначення та системна характеристика концептів розвитку підприємства в економіці 5.0. При цьому у межах дослідження проведено визначення особливостей прояву ключових аспектів змін, які супроводжують перехід підприємства від економіки 4.0 до 5.0. У дослідженні визначені особливості перетворення підприємства в активного учасника соціально-економічних відносин в економіці 5.0. У дослідженні реалізоване визначення та опис базових характеристик складових, які можуть бути інтерпретовані як концепти розвитку підприємства в економіці 5.0. У межах дослідження доведено, що з переходом підприємства від економіки 4.0 до економіки 5.0 відбувається зміна акцентів з технологічного прогресу та цифрової трансформації на гармонійний інноваційний та креативний розвиток за сталим використанням ресурсів. Доведено, що серед ключових ознак переходу підприємства від економіки 4.0 до економіки 5.0 наступні: загальне розширення фокусу на розвиток людського капіталу; перехід до інноваційності та креативності у виробничих процесах; загальна гнучкість та адаптивність діяльності; співпраця людей та машин; відкрита комунікація між різними структурними підрозділами та креативними фахівцями та їх командами; соціальна відповідальність. Окреслені вище зміни призводять до того, що підприємство, як активний учасник соціально-економічних відносин, прагне до формування стійкого та прогресивного економічного середовища, яке концептуально вирізняється: ощадливим, адаптивним виробництвом; щільною співпрацею роботів і креативних особистостей; розширенням меж виробництва; господарською діяльністю, яка не порушує стан місцевої екосистеми. За результатами дослідження окреслені компоненти середовища інтерпретовані як концепти розвитку підприємства в економіці 5.0.
URI: http://srd.pgasa.dp.ua:8080/xmlui/handle/123456789/12537
Other Identifiers: http://www.prostir.pdaba.dp.ua/index.php/journal/article/view/1467
DOI: https://doi.org/10.32782/2224-6282/190-18
Appears in Collections:№ 190

Files in This Item:
File Description SizeFormat 
Baklanova.pdf332,12 kBAdobe PDFView/Open


Items in DSpace are protected by copyright, with all rights reserved, unless otherwise indicated.